De Oudheidkamer heeft op 14 juli 2020 een voorrangspaaltje met een tekst bord geplaatst op het terrein bij de Wemme.
Dit paaltje stond oorspronkelijk aan de Hoofdstraat thv 181 in Zuidwolde.
originele paaltje aan de Hoofdstraat
Dit paaltje is opgeknapt in samenwerking met Fedde Tolman , en is met behulp van de vrijwilligers van de dinsdag groep van De Wemme ”samen met het tekstbord ”op dinsdag 14 juli geplaatst .
het opgeknapte paaltje met tekst bord bij de Wemme
Op het paaltje staan de letters odhk(oudheidkamer ) en 49 (het adres van de Wemme) .De tekst op het info bordje is er op gezet door Roelie Rozema en is tot stand gekomen in samenwerking met Bert Steenbergen en Geja Dierdorp van de Wemme .
info bord
Voorrangspaaltje
Vanaf het einde van de jaren 1930 tot 1976 stonden langs voorrangswegen deze betonnen paaltjes.
Bij wegkruisingen en splitsingen werd met een bord aangegeven dat men zich op een voorrangsweg bevond en dus voorrang had op de kruising. De aanduiding van voorrangsweg kon buiten de bebouwde kom worden herhaald door witte betonnen palen met een oranje kop. Soms stond op de paal ook het weg nummer of een hectometer aanduiding.
De betonnen paaltjes werden vanaf 1960 tot 1976 geleidelijk verwijderd, dit gebeurde uit veiligheidsoverwegingen. Maar hier en daar bleef er eentje bewaard.
Dit paaltje stond oorspronkelijk aan de Hoofdstraat van Zuidwolde ter hoogte van het voormalige tolhuis bij nr. 181, waar destijds de bebouwde kom van het dorp eindigde. Leden van Oudheidkamer Zuidwolde hebben het paaltje in 2020 tijdens de reconstructie van de Hoofdstraat veiliggesteld en in oude staat teruggebracht.
Tekst op info bord